EKRAN & CAM DEĞİŞİMİ

EKRAN & CAM DEĞİŞİMİ

Akıllı cep telefonu kullanan herkesin en az bir kere başına gelmiştir. Telefonlar düştüğü zaman veya bir darbeye maruz kaldığı zaman ilk hasar görecek parçaların başında ekran geliyor. Kullanıcılar genellikle ekran değişiminin yüksek maliyetlerle değiştirilmesinden şikayetçi olurlar ki haklılardır. Çünkü ekran fiyatları genellikle telefonun emsal değerinin yarısından fazladır. Örneğin ikinci el Samsung Galaxy S4 9500 model bir cep telefonunun, bu telefonun ekran değişimi. Bir cep telefonu 1 adet kasa, 1 adet ekran ve 1 adet anakarttan oluşur. En pahalı parçalar bunlardır. Diğer parçalar ucuz ve önemsizdir. O nedenle bu kadar yüksek fiyat çıkması gayet normaldir.

CAM DEĞİŞİMİ

Gelelim cam değişimine. Kimi zaman cep telefonları darbeye maruz kaldığı zaman dokunmatik cam üzerinde küçük çatlaklar meydana gelir. Bu çatlaklar, dokunmatik ekranın çalışmasına engel olmayabilir. Aşağıdaki şartları sağlayan Samsung ve Apple marka bazı cep telefonlarının cam değişimleri ekran değişimlerine oranla %50 – % 80 daha uygun maliyetlerle gerçekleştirilebilmektedir.  (Fiyatlar değişken ve örnek mahiyetindedir. Doğru fiyat için cep telefonu ve tabletler için arıza teklif formumuzu kullanınız)

ADANA CEP TELEFONU EKRAN DEĞİŞİMİ

  • Cep telefonunun markası Apple veya samsung olmalıdır. Apple cihazların hemen hemen tamamının cam değişimi yapılabilmektedir. Dokunmatik camı ayrışık olmayan Samsung cihazların çoğunun cam değişimi de mümkün olabilmektedir. Ayrışık olanların ise sadece dokunmatik paneli değiştirilebilmektedir.
  • Cep telefonun iç ekranı çalışır ve dağılmamış olması gerekmektedir. iç ekran bozuksa, camı değiştirmenin bir anlamı yoktur.
  • Cep telefonunun dokunmatiği çalışıyor olmalıdır. Ekrana dokunduğunuzda tepki görmüyorsanız, cam değişse de cihazda bir değişim olmayacaktır.

Yukarıda listelenen durumların dışında bir durum söz konusu ise cihazın iç ekranı değişmek durumundadır. Ekran veya cam değişimi için web sitemizdeki teklif forumunu doldurarak fiyat alabilirsiniz.