DELL ANAKART TAMİRİ

DELL ANAKART TAMİRİ:0322 214 04 02 – 0539 392 93 01

Notebook Anakart Tamiri

Laptop anakart tamiri genellikle laptop ve notebook ürünlerinde olursa gelen sorunları pratik bir şekilde çözmek ve maliyeti düşürmek için gidilen bir onarım ve tamir bakım yoludur. Laptop anakartları çok hassas yapıyla üretilmiş olur ufak tefek sarsıntılar da arıza çıkarması söz konusu olan ve hassas kullanılması gereken ürünlerdir. Laptop anakart tamiri Aslında bilgi birikimi olduğu müddetçe kolay bir işlem olup kesinlikle çözüm kategorisi içerisinde olması gereken bir yoldur.

Laptop Anakartı Neden Bozulur?

Laptop Anakart Tamiri

Laptop ve notebook ürünlerinde anakart arızaları genellikle ısınmadan kaynaklı olmaktadır. Bu ısınma işlemi neticesinde bilgisayarınız aşırı sıcaklık ile birlikte ana karta zarar vererek laptop anakartını bozmaktadır. Dolayısıyla bu anakart ısınması ve arıza çıkarması genellikle yaygın olan bir durumdur. Bazı kullanıcılar tamir ve teknik servis işleri ile uğraşmaktansa laptop bilgisayarı elinden çıkarıp yeni bir bilgisayar alma yoluna gitmektedir. Bizler kesinlikle bu yolu tavsiye etmemekle birlikte garantili bir laptop onarımı her zaman iş görmektedir. Eğer laptop ürününüz anakart arızası çıkarttı ise kesinlikle öncelikle bir tamir yolunu seçmeniz gerekmektedir.

Peki laptop anakartının bozulduğunu nasıl anlayabilirsiniz?

Notebook anakart tamir ihtiyacı olduğunu nereden bileceksiniz? Çağrı merkezimizde gelen telefonlara cevap verirken genellikle müşterilerimize şu soruları soruyoruz;Notebook Anakart Onarım

  1. Bilgisayarınızın açma kapama düğmesine bastığınızda elektrik geliyor mu?
  2. Laptop bilgisayarınızın açma kapama düğmesi elektrik geliyor fakat Görüntü geliyor mu?
  3. Laptop bilgisayarınız çalışırken birdenbire kapanıyor mu veya kapandıktan sonra geri başlıyor mu yani biz buna reset atıyor mu diyoruz?
  4. Son olarak laptop bilgisayarınızın açma kapama düğmesine bastığınızda bu laptop ürününüzün ekranına görüntü geldikten sonra Windows işletim sistemi çalışırken bir anda donuyor mu (bilgisayarcılar buna takılıp kalması olarak tabir ederler). Eğer bu oluyorsa Yüksek ihtimalle bilgisayarınızın anakartında bir çatlak olmuş olur.

Laptop Anakat Onarımı

Evet bu 4 ihtimal bilgisayarınızın ana kartında arıza olduğunu göstermektedir. Peki böyle bir durumda ne yapmak gerekir? Öncelikle kaliteli bir teknik servis firması araştırıp emin ellere teslim etmeniz gerekmektedir. Eğer rastgele merdiven altı bir firmaya teslim ettiğiniz takdirde laptop anakartınız tamamı ile bozulacak ve bir daha hiç tamir edilemeyecek duruma gelecek Yani kadavra olarak kullanılacak.Laptop Anakart Tamiri

Bizler laptop anakart tamiri firması olarak başka bir firmanın tamir etmemiş olduğu ürünleri alıyor gerekli işlemleri yapıyor ve tamir işlemi bittikten sonra tekrar Adana içerisinde iseniz adresinizi kuryemiz ile gönderiyor Adana dışarıda iseniz anlaşmalı kargolarımız ile kapınıza kadar gönderiyoruz. Ortalama tamir etmiş olduğumuz laptop anakartı 3 veya 5 sene sorun çıkarmadan çalışacağını öngörüyoruz. Ancak sembolik olarak 3 ay garanti vermekteyiz. Bununla birlikte laptop anakart tamiri yapmadan önce sizlere kronikleşen sorunları bildiriyor ve “bu laptop daha sonra tekrar sorun çıkarabilir” diyerek tamir edilmemesi gerektiğini sizlere bildiriyoruz. Dolayısıyla laptop anakart tamiri yaparken dikkat etmemiz gereken birçok husustan sadece birkaç tanesi bu şekildedir.

Fiyatlandırma konusuna Gelecek olursak:

Anakart Tamiri

Laptop anakart anakartının besleme ünitesinde arıza olduğu takdirde ortalama 250 TL civarında bir masraf çıkar.
Laptop ekran kartı tamiri ve ekran çipi değişimi gerektiği takdirde ortalama 200 ile 300 TL arasında bir masraf çıkar.
Laptop anakart tamiri fiyatları konusunda çatlak oluşursa bu çatlağının onarımı da aynı şekilde 200 ile 300 TL arasındadır.
Kargo ve kurye masrafları tamamı ile tarafımıza ait olup Sizler sadece vermiş olduğumuz fiyatları ödeyeceksiniz. Kesinlikle Bunun dışında herhangi bir ödeme size çıkarmayacağız. Ancak telefonda fiyat vermemiz afaki olmasından dolayı çok fazla fiyat vermek istemiyoruz. Ürün bize geldikten sonra fiyat vermeyi daha uygun görüyoruz.

Anakart tamir süresi ne kadar?

Bir laptop anakartının tamir süresi ortalama 2 veya 3 gün sürmektedir. Ancak firmamızda yoğunluk olmadığı durumlarda anakart tamiri bir gün içerisinde yapılmaktadır.

Laptop Anakart Tamiri Yaptığımız Markalar

Asus Anakart Tamiri, Dell Anakart Tamiri, Acer Anakart Tamiri, Lenovo Anakart Tamiri, Toshiba Anakart Tamiri, Hp Anakart Tamiri, Samsung Anakart Tamiri, MSI Anakart Tamiri, Packard Anakart Tamiri, Bell Anakart Tamiri, Casper Anakart Tamiri, Compaq Anakart Tamiri, Exper Anakart Tamiri, Fujitsu Siemens Anakart Tamiri, Benq Anakart Tamiri, Crea Anakart Tamiri, Lg Anakart Tamiri, Nec Anakart Tamiri, Datron Anakart Tamiri, Aidata Anakart Tamiri